Щиро вітаємо на сторінці "Благодійного міжнародного фонду "Фонд Медицини Плода, Україна" (Fetal Medical Foundation, Ukraine)
"Фонд Медицини Плода, Україна" зареєстрований державною реєстраційною службою 05 березня 2012 року, є благодійною організацією, діяльність якої підтримується виключно благодійними внесками. Відповідно, якщо Ви особисто визнаєте корисною нашу діяльність і переведете на наш рахунок грошову підтримку у будь-якій сумі, ми будемо щиро вдячні за Ваш благодійний внесок !
Мета діяльности Фонду: сприяти поліпшенню здоров'я вагітних жінок та їх дітей шляхом поширення у суспільстві та у середовищі лікарів сучасної світової науково-практичної інформації, ґрунтованої на висновках доказової медицини, сприяти дослідницькій роботі у медицині плода як невід'ємній складовій перинатології, а також шляхом навчання лікарів сучасним світовим підходам до діагностики та лікування дітей, що перебувають в утробі матері. Основні програми Фонду - дивись текст нижче.
Фонд є українським послідовником The Fetal Medicine Foundation (Велика Британія, Лондон) - міжнародно визнаної організації, яка створює та поширює у світі стандартизовані діагностично-лікувальні підходи у медицині плода та перинатології, що ґрунтують на власних ретельно проведених об'ємних наукових дослідженнях та на даних світової доказової медицини.
Основними програмами діяльності Фонду наразі є такі:
1) щорічна премія "Надія" у розмірі 1 000 у.о. для молодих лікарів і науковців (віком до 35 років) за цікаві випадки з репродуктивної медицини, оперативної гінекології, медицини плода, репродуктивних технологій у онкохворих. Премія надається власним коштом співзасновниці Фонду пані професорки Ірини Судоми. Премія заснована на честь її матері Яцковської Надії , яка все своє життя віддала нелегкій роботі акушера-гінеколога на Хмельниччині й у Києві.
Премія "Надія" є щорічною, і на конкурс 2020 року вже тепер можна подавати найцікавіші випадки з практики репродуктивної медицини (гінекологія/ембріологія), медицини плода, оперативної гінекології, репродуктології/онкології у вигляді готової доповіді (формату Power Point чи подібної програми) або тексту об’ємом не більше 2 сторінок; при цьому обов'язковим є наявність медичних зображень, які б послуговували доказовим матеріалом викладеного. Свої конкурсні роботи просимо надсилати на е-адресу o.solovyov@ivf.com.ua з позначкою "Надія" або "З Надією" у темі листа. Просимо не соромитися! Можливо, саме Ваш випадок і буде визнано найцікавішим За бажанням авторів доповідей на теми доповідей можуть бути безоплатно оприлюднені авторські статті у медичному часописі для акушерів-гінекологів "З турботою про Жінку" із зазначенням участі цих праць у конкурсі на щорічну премію "Надія". Прочитати ці статті ви можете у друкованих примірниках цього журналу або на е-сторінці журналу.
На різдвяну - жіночу - пермію 2019 року не було подано жодної доповіді, відповідно, і переможиць конкурсу не виялено :) Від самого початку 2020 року можна надсилати на адресу o.solovyov@ivf.com.ua доповіді-перетенденти на виборювання літньої - купальської - премії "Надія" 2020 для молодих лікарів та вчених.
2019 рік, "купальська" літня премія "Надія" для молодих лікарів та вчених. Переможцем цього року став пан Михайло Мигур - дитячий хірург з відділу хірургічної корекції природжених вад розвитку дітей ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» - зі своєю доповіддю "Гастрошизис: step by step (крок по кроку)". Він вже кілька разів брав участь у засіданнях КПП, у тому числі як претендент на премію, і в цьому році його зусилля принесли перемогу. Статтю з його доповіддю можете прочитати у 5(98) числі за 2019 рік часопису "З турботою про Жінку".
У 2018 році, на жаль, не знайшлося жодного претендента на виборювання літньої, купальської премії для молодих учених "Надія"... Грошову винагороду цієї премії (згідно рішення засновниці обох премій пані професорки Ірини Судоми) було перенесено на зимову, різдвяну, жіночу премію.
Переможницями різдвяної жіночої премії стали пані Наталія Коцабин з Медичного Центру репродуктивного здоров'я "Дамія" (Івано-Франківськ) за доповідь "Активація росту фолікулів за допомогою збагаченої тромбоцитарної плазми" та (повторно) пані Світлана Муравська з Рівненського міського пологового будинку за доповідь "«Рятівний шов» (“Rescue cerclage”). Випадок із практики" (скорочений відеозапис накладання цього шва можете подивитись за цим посиланням.
У 2017 році, окрім премії для молодих учених "НАДІЯ", лавреаткою другої премії (зимової, різдвяної, жіночої :) ) від професорки Ірини Судоми було обрано пані Ірину Піц (спільно з її зав.відділом пані Світланою Муравською) з Рівненського міського пологового будинку за доповідь "Двійня з трійні", яка розповідала про випадок з практики - пізній викидень одного плода з триторочкової (trichorionic) триоплідної (triamniotic) різнояйцевої трійні після ДРТ, що стався у 20 тижнів після розрива плодових оболонок прилеглого плода; розрив та відтікання вод відбулися за межами лікарні, а викидень одного плода з трійні - вже в лікарні. Родині й лікарям стало сміливості та здорового глузду не втручатися агресивно у цей процес, і, коротко кажучи, вагітність тривала й надалі - вже у стані двоторочкової двохоплідної двійні; завершилась у 34,5 тижні шляхом цісарського розтину; народилися дві живі та здорові дитини з оцінкою за шкалою Apgar 7-8 та 8-9 балів! (більше про випадок та це 96-те й останнє засідання КПП можете почитати за цією е-стежкою - https://www.facebook.com/FMFUa/posts/1521779781252390 )
У цьому 2017 році лавреаткою премії «НАДІЯ» обрано клітинну біологиню пані Ольґу Маслову за доповідь "Гетерогенність пуповин як фактор ефективності отримання мезенхімальних стовбурових клітин" (наукова робота здійснена в Інституті генетичної та регенеративної медицини).
У 2016 році лавреатом премії «НАДІЯ» визнано ембріолога Павла Мазура з клініки "Надія" (Київ) за проведену роботу й підготовлену доповідь «Переніс пронуклеуса (Pronuclear transfer) – початок нової ери ембріології». І то дійсно так. "Ера ембріології" мається на увазі не подібно до «це наша зміївська швейцарія» або «це наша українська венеція» , а таки ера світової ембріології… Сподіваємося найближчим часом побачити статтю пана Мазура про цю успішну роботу в спеціалізованих українських та світових часописах. (Про всяк випадок повідомляємо читачам-скептикам, що "Фонд Медицини Плода, Україна" є незалежною організацією, і лавреатами премії бувають співробітники клініки "Надія" на загальних правах, а не через якесь привілейоване становище)
У 2015 році було визнано два лавреати, які розділили між собою премію "Надія" - пані Лариса Пилип, зав. цитогенетичної лабораторії клініки "Надія" й пан Дмитро Микитенко, зав. молекулярногенетичної лабораторії клініки "Надія" за практичну діагностичну роботу й відповідну доповідь, присвячену аномаліям статі - діагностиці рідкісного родинного випадку нечутливости до андрогенів, коли дві рідні сестри, прекрасно розвинені за жіночим типом, виявилися носіями чоловічих каріотипів 46,ХУ.
У 2014 році теж було визнано дві лавреатки, що розділили премію "Надія": пані Марина Насташенко (на лівій світлині нижче), лікар-інтерн гінеколог з ДУ «ІПАГ НАМНУ» за свою доповідь "Метод кольпопоезу при екстрофії сечового міхура" та пані Галина Дацко (на правій світлині нижче), гінеколог з районної лікарні м. Бібрка Львівської області за доповідь "Випадок успішного лікування первинної неплідности з лейоміомою матки великих розмірів способом НаПроТехнології"
Обидві доповіді можна завантажити у форматі pdf і подивитись, натиснувши мишею тут. З репортажем, включно зі світлинами з цього ювілейного "купальського" 60-го засідання Клубу Перинатальних П'ятниць, присвяченого премії "Надія" за 2013/2014 рр., можна ознайомитись на е-сторінці Фонду у Facebook.
У 2013 році премію урочисто було вручено доктору Віктору Ошовському , співробітнику катедри акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО імені П.Шупика (Київ) за доповідь щодо власного успішного випадку двобічного видалення великої кількости рідини з порожнини грудної клітки дитини (hydrothorax). Відсмоктування рідини відбувалося одразу по народженні дитини шляхом цісарського розтину, без перетинання пуповини (так звана процедура EXIT - Ex utero Intrapartum Treatment). Премію вручено на ювілейному червневому 50-му засідання КПП ввечері 21.06.13 р. під час літнього сонцестояння, себто, на Купайла - покровителя шлюбу, кохання, продовження роду.
2) підтримка цієї електронної сторінки Фонду - для розміщення й поновлення перекладених українською мовою даних (текстів, відео, навчальних курсів) з офіційної сторінки The Fetal Medicine Foundation і для поширення усіляких сучасних міжнародних та вітчизняних даних, що можуть бути корисними українським лікарям, студентам-медикам, майбутнім батькам, психологам, соціальним працівникам тощо;
3) забезпечення роботи неформального лікарського Клубу Перинатальних П'ятниць (КПП) та інформаційної підтримки його діяльности; 22.12.17 р. відбулося останнє 96-те засідання КПП, на якому цей проект Фонду був закрит. Клуб Перинатальних П'ятниць проіснував в Україні від 2005 року, був цілком незалежним у своїй діяльності, працював практично без будь-якої фінансової підтримки, вперше в Україні використав передачу наживо своїх засідань через світове Павутиння (до того, як це почало здійснюватись на будь-яких українських медичних конференціях).
4) збирання благодійних внесків для покриття вартості оперативних фетоскопій малозабезпеченим батьків з метою збереження життя близнюків при деяких небезпечних ускладненнях багатоплодових вагітностей. Для цього проекту можна робити цільові благодійні внески у будь-який час: всередині України - банківським переводом або через систему е-платежів iPay просто на е-сторінках Фонду;
5) підготовка, типографський друк та поширення інформаційних книжечок для майбутніх батьків та лікарів щодо просівних пренатальних досліджень під час вагітности.
Конґреси, з'їзди, лекції, Web-інари, школи з перинатології та медицини плода
- Перелік відомих заходів (стало доповнюється)
- Клуб Перинатальних П'ятниць – що, для чого?
Корисні е-стежки для лікарів
- ISUOG - Міжнародне Товариство Ультразвуку в Положництві та Гінекології
- TheFetus - "Плід", допологовий ультразвук
- Перинатальні калькулятори проф. E.Gratacos'a
- Корисні перинатальні калькулятори
- Expert Review of Obstetrics&Gynecology - Огляд знавця з Положництва й Гінекології
- Збірка міжнародних даних з перинатології
- ISPD - Міжнародне Товариство Пренатальної Діагностики
- Ob/Gyn.net - фахова мережа гінекологів
- OMIM - Мендельська Спадковість Людини
- Міжнародний медичний словник
- Український портал УЗД